Witryna nie aktualizuje się

Kategoria: Informatyka

Czasem zdarzy się, że pracując ze stroną www (z systemem CMS Joomla) od strony zaplecza, coś zmieniamy lub dodajemy (czy to artykuł czy moduł czy element menu), przechodzimy do witryny i pomimo odświeżenia jej kilkukrotnie nic nie zmienia się, zmiany nie są widoczne. Hymmm ... jest kilka możliwości i należy je wykonać wszystkie aby wyeliminować wszystkie możliwości:

  • krok 1 - czyścimy bufor przeglądarki - zazwyczaj, najczęściej i najszybciej (na przykładzie przeglądarki FireFox) możemy to zrobić poprzez kliknięcie w menu "historia" w przeglądarce i wybranie polecenia wyczyść historię przeglądania (klawisze: ctrl + shift + del), a z dostępnego okienka wybieramy okres "wszystko" a ze szczegółów zaznaczamy od góry 5 pozycji.
  • krok 2 - czyścimy bufor strony od strony zaplecza - przechodzimy do zakładki w przeglądarce gdzie jesteśmy zalogowani do systemu CMS Joomla jako administrator lub o podobnych właściwościach, klikamy menu system i wybieramy polecenie opróżnij bufor, następnie w oknie pojawia się w lewej górnej części polecenie usuń wszystko.

Teraz przechodzimy do zakładki gdzie mamy otworzoną naszą stronę www i klikamy klawisz F5 aby odświeżyć stronę. Wszystko powinno pokazać się jak na dłoni :))