Prawa Autorskie

Regulamin Praw Autorskich przynależnych moim dziełom / utworom / pracom / itp.

 

Ogólne zasady

 • Poniższy regulamin odnosi się do prawa oznaczania moich prac / utworów / dzieł / itp., zwanego dalej "Prawo Stopki" lub zamiennie "Prawa Autorskie".
 • Zamawiając ode mnie pracę / dzieło / utwór, zastrzegam sobie prawo do oznaczenia ich znakami graficznymi / tekstowymi / dźwiękowymi / itp., zależnie od rodzaju wykonywanego dzieła.
 • Odstępstwem od tego oznaczenia jest ustalenie indywidualnej umowy i/lub odkupienie miejsca oznaczenia.
 • Zamawiając ode mnie pracę / dzieło / utwór, wyrażasz zgodę i akceptację poniższego regulaminu.

 

Licencja, jakiej używam, to:

Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe CC BY SA

 • Ta licencja pozwala na remiksowanie, zmienianie i ulepszanie, również w celach komercyjnych, pod warunkiem oznaczenia autorstwa i udostępniania tworów zależnych na tych samych warunkach.
 • Na podobnych zasadach działają licencje "copyleftowe" wolnego i otwartego oprogramowania.
 • Wszystkie twory zależne, czyli powstałe w oparciu o mój twór, będą udostępniane na tej samej licencji, z możliwością użytku komercyjnego. To licencja używana przez Wikipedię i rekomendowana dla zasobów, które korzystają z treści dostępnych na Wikipedii i w podobnych projektach.

 

Warunki Licencji

 • Dzięki niej możesz: Podzielić się - kopiować i rozprowadzać materiał na dowolnym nośniku lub w formacie
 • Dzięki niej możesz: Adaptować - remixować, przekształcać i czerpać z materiału na dowolny cel, nawet komercyjnie.
 • Licencjodawca nie może cofnąć tej opcji, tak długo, jak będziesz postępować zgodnie z warunkami licencji.
 • Dzięki niej będziesz: Uznawać autorstwo - należy podać odpowiedni link do licencji i strony oraz wskazać, czy zmiany zostały wprowadzone. Można to zrobić w dowolny rozsądny sposób.
 • Dzięki niej będziesz: Udostępniać na tych samych warunkach - jeśli remixujesz, przekształcasz lub tworzysz na bazie materiału, trzeba rozpowszechniać swoje składki w ramach tej samej licencji, co oryginał.

 

Znaki graficzne używane do oznaczania moich prac / dzieł / utworów

Poniższe znaki są używane zamiennie, zależnie od ilości dostępnej przestrzeni i odnoszę się do licencji: Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.

 

znak wysoki
Licencja Creative Commons by smotrys.pl

<a href="http://www.smotrys.pl/prawa-autorskie" target="_blank"><img src="http://www.smotrys.pl/images/Grafiki/PrawaAutorskie/stopka_wysoka.jpg" alt="Licencja Creative Commons by smotrys.pl" /></a>

 

znak szeroki
Licencja Creative Commons by smotrys.pl

<a href="http://www.smotrys.pl/prawa-autorskie" target="_blank"><img src="http://www.smotrys.pl/images/Grafiki/PrawaAutorskie/stopka_szeroka.jpg" alt="Licencja Creative Commons by smotrys.pl" /></a>

 

znak dla oznaczenia animacji wykonanej przeze mnie

<a href="http://www.smotrys.pl/prawa-autorskie" target="_blank"><img src="http://www.smotrys.pl/images/Grafiki/PrawaAutorskie/animacja_smotrys_pl.png" alt="Licencja Creative Commons by smotrys.pl" /></a>

 

znak animowany
Licencja Creative Commons by smotrys.pl

<a href="http://www.smotrys.pl/prawa-autorskie" target="_blank"><img src="http://www.smotrys.pl/images/Grafiki/PrawaAutorskie/logo_strony_smok_anim.gif" alt="Licencja Creative Commons by smotrys.pl" /></a>

 

Licencje Creative Commons

Zanim wybierzemy własna licencję, warto zapoznać się z rodzajami licencji dostępnymi na stronie: https://creativecommons.org/licenses/ kiedy już zdecydujemy, wówczas pobieramy kod, aby go uzyskać, należy postępować zgodnie z poniższymi wytycznymi.

Aby zamieścić na swojej stronie / produkcie / usłudze swoją własną licencję, należy wejść na stronę: https://creativecommons.org/choose/ a następnie wybrać warunki swojej licencji i na dole strony pobrać specjalny kod, który wklejamy tam gdzie chcemy :)

 

 

Prawa autorskie wg. ZAIKS i MKiDN

Stowarzyszenie ZAiKS: http://www.zaiks.org.pl/247,0

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: http://www.prawoautorskie.gov.pl/